DESIGNED BY OLWEBDESIGN
Drukuj
Kategoria: Warto przeczytać
Opublikowano

Litania do Jana Pawła II

          Szukałem was,teraz Wy do mnie przychodzicie 

     Świadku Chrystusa - módl się za nami
     Patronie małżeństw
     Orędowniku pokoju
     Świadku nadziei
     Przyjacielu młodych
     Drogowskazie życia

     Rybaku ludzi - módl się za nami
     Nadziejo zagubionych
     Niestrudzony pielgrzymie
     Wzorze ojcostwa
     Siewco radości
     Wierny Synu Maryi

     Apostole jedności - módl się za nami
     Towarzyszu cierpiących
     Apostole Miłosierdzia Bożego
     Obrońco życia
     Apostole miłości
     Ty,który czekasz na nas

 
Drukuj
Opublikowano

Modlitwa przebaczenia

     Modlitwa Przebaczenia o. Roberta DeGrandisa, SSJ obejmuje najważniejsze obszary naszego życia, wymagające przebaczenia. Jej słowa przypomną Ci również inne, które dotyczy wyłącznie Twoich własnych doświadczeń. Pozwól działać Duchowi Świętemu - będzie przywodził Ci na myśl te osoby lub grupy ludzi, którym potrzebujesz przebaczyć.

     Wypisuj je na marginesie kartki z tą modlitwą, aby pamiętać o nich przez kolejne dni. Niektórzy mogą z zaskoczeniem stwierdzić, że lista ta obejmuje ponad setkę "winowajców", choć na początku nie wierzyli, że mają komuś coś do przebaczenia. Ojciec DeGrandis polecają odmawiać przez 30 kolejnych dni, pozwalając w ten sposób Bogu wydobywać osoby i sytuacje, z którymi związały Cię bolesne doświadczenia.

     Dlaczego warto podjąć ten trud przebaczenia? Ono nie tylko uzdrowi Twoje własne relacje z innymi (włączając w to samego Boga), ale przez nie przychodzi Twoje własne uzdrowienie - duchowe, emocjonalne, psychiczne i fizyczne.

     Bóg pragnie leczyć Twoje serce, jak i przebaczać Ci grzechy, w odpowiedzi na prośbę, jaką codziennie do Niego zanosisz: "I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom".

Czytaj więcej: Modlitwa przebaczenia

Drukuj
Opublikowano

Modlitwa wyboru Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela

Panie Jezu Chryste!
Ciebie wybieram jako mojego Pana
i za Apostołem Piotrem powtarzam:

Ty jesteś Chrystus,

Boga Syn Zbawiciel!

Tobie oddaję moją przeszłość,

dzień dzisiejszy i przyszłość

oraz całą moją wieczność.

Ty jesteś moją Prawdą!

Ty jesteś moją Drogą!

Moim życiem i moją Miłością!

Teraz i na wieki.

Amen 

Modlitwa

Drukuj
Opublikowano

Noam Chomsky: 10 strategii manipulacji

 1 - ODWRÓĆ UWAGĘ: Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna, aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki."Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami ".                                                                                                          

Czytaj dalej...10 strategii manipulacji

Drukuj
Opublikowano

ROZEZNAWANIE DUCHOWE

W jezuickim Domu Rekolekcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach znajduje się obraz, który nawiązując do średniowiecznej tradycji malarstwa plastycznie ukazuje temat rozeznawania duchowego.

Obraz przedstawia grę w szachy. Z lewej strony stołu siedzi mężczyzna ubrany w czerwony płaszcz; pewny siebie, z ironicznym uśmiechem spogląda na szachownicę. Gra czarnymi figurkami, które przedstawiają małe odrażające potworki. Obok mężczyzny artysta umieścił lwa, który trzyma łapę na trupiej czaszce ludzkiej. W tym kontekście przypominają się słowa św. Piotra: Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć (1 P 5, 8).

Czytaj dalej...ROZEZNAWANIE DUCHOWE

Copyright © 2019 Radom. Template designed by olwebdesign.